Soyma ve Kurutma Makineleri

SOYMA VE KURUTMA MAKİNELERİNİ, KABUKLU YEMİŞLER İÇİN ÜRETİYORUZ

Kabuklu Yemiş İşleme Tesisleri, soyan ve kurutan, temizleyen ve boylayan, ayıran ve pakete sokan ünitelerden oluşuyor. Her ünitede de işe özel tasarlanarak üretilmiş makine ve ekipman grupları bulunuyor.

Soyma ve Kurutma Makineleri de bu ünitelerden biri oluşturur. Soyma ve Kurutma Makineleri başlığı altında makine parkurumuzda yer alan teknolojilerimiz şunlardır: Dik Konveyör, Dal Alma Konveyörü, Taş Ayırıcı Kabuklu Yemiş Tankı, Kabuklu Yemiş Yıkayıcı ve Soyucu, Açık Tip Kurutma Kulesi, Çok Katlı Kurutma Sistemi, Soyma ve Kurutma Makineleri.

Soyma ve Kurutma Makineleri, Kabuklu Yemişleri Temizleme ve Boylama Sürecine Hazırlayan Teknolojiler

Soyma ve Kurutma Makineleri, Ussort Technology olarak makine parkurumuzdaki yerini alıyor.

Soyma ve Kurutma Makinelerinin birlikte işleyiş süreci özetle şöyledir: “Dik Konveyör” yardımıyla “Dal Alma Konveyörü”ne taşınan ceviz, kestane vb. ürün, hasat sırasında karışan dal ve sap gibi atıklardan ayrıştırıldıktan sonra, “Taş Ayırıcı Kabuklu Yemiş Tankı”na alınarak taşlarından kurtulur. Ardından, “Kabuklu Yemiş Yıkama ve Soyucu” yardımıyla en dıştaki yeşil kabuk bölümünden yıkama ve soyma işlemiyle ayrılır. Islak olan ceviz, kestane gibi kabuklu yemiş, “Açık Tip Kurutma Kulesi” ya da “Çok Katlı Kurutma Sistemine” alınır. Artık kabuklu yemiş, temizlik ve boylama işlemi için bir sonraki üniteye gönderilmeye hazırdır.

Soyma ve Kurutma Makineleri, Fark Yaratan Üstün Teknoloji

Ussort Technology olarak, Türkiye Ceviz Sektörüne makinelerimiz ile hizmet ediyor ve Tam teşekküllü bir Kabuklu Yemiş İşleme Tesisinde olması gereken tüm makine ve ekipmanları bünyemizde üretiyoruz. Böylece ülkemiz sektör temsilcilerini bu alanda dışa bağımlı olmaktan kurtarıyor ve % 100 yerli sermaye ile kurulan bir Kuruluş olarak Makinelerimizi Dünyaya servis ediyoruz.

Soyma ve Kurutma Makinelerimiz ile de iddialıyız. Teknolojik, yenilikçi, çözüm odaklı, tasarruflu ve hızlı makinelerimizi kurarak teslim ediyor; arıza ve yedek parça ihtiyacını da gerektiği durumlarda karşılıyoruz.

Ülkemizde, tam teşekküllü kabuklu yemiş işleme tesisi üreten, kuran ve satış sonrası destek hizmeti veren bir Kuruluş olarak her şeyi bir arada sunuyor ve fark yaratıyoruz.