Kabuk Soyma Makineleri

KABUK SOYMA MAKİNELERİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology olarak Kabuk Soyma Makinesi üretiyoruz. İki adet farklı özelliklere sahip Kabuk Soyma Makinemiz bulunuyor: Çekirdek Soyma Makinesi, Yerfıstığı Zarı Soyucu.
Dünya Gıda Piyasasında, kuruyemiş çeşitlerinin değişik kullanım alanları bulunuyor. Kabuklu olduğu gibi, kabuğu alınmış ürünler de özel olarak talep edilebiliyor.

Ussort Technology olarak sektördeki taleplere kulak vererek makine parkurumuzu kararlaştırıyor ve inovatif fikirlerle makinelerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Kabuk Soyma Makinelerimiz; çekirdek soyma makinesi ve yerfıstığı zarı soyucu da sektör beklentilerine cevap vermek için üretilmiştir.

“Çekirdek Soyma Makinesi” Ay Çekirdeğini Kabuğundan Ayıran Teknoloji

Ussort Technology olarak pastacılık sektöründe kullanılan ve çekirdek içini çıkararak kabuğundan uzaklaştıran bir teknolojiye de sahibiz: “Çekirdek Soyma Makinesi”

Kabuk Soyma Makinelerimizden olan Çekirdek Soyma Makinesi çalışma prensibi şöyledir: Makinenin içerisinde ürünü soyma işlemini yerine getiren 4 adet değirmen bulunur. Dönen tabla üzerinde düşen çekirdekler ivme katarak değirmenin kazan duvarına savrulur. Savrularak duvara çarpan çekirdek tanelerinin dış kabuğu, çekirdek içi ve parçalanmayan çekirdek, titreşim teknolojisi ile çalışan aktarıcı tekneden, hava çekiş aspiratörü yardımıyla ayrıştırılır. Hava çekiş aspiratöründe uygulanan vakum, çekirdek içi ile dış kabukları ayrıştırır.

Ürünün hassasiyetine göre; değirmen dönüş devir hızı ayarlanabilmektedir.

Kabuk Soyma Makinelerinden Biri, “Yer Fıstığı Soyucu”

Kabuk Soyma Makinelerinin bir diğeri de, Yer Fıstığı Soyucudur. Yarı kavrulma işlemi yapılmış yer fıstığının, dış düzeyindeki zar formundaki kabuk, kısmen ayrılmıştır. Bu kısım emilerek siklonlara gönderilir ve ürün Yer Fıstığı Soyucu makineye alınır. Burada ürün, yüksek hızda dönen topların arasında ilerlerken dışında kalan zardan ayrılır.
Yer fıstığı tamamen soyulup kavrularak tuzla ya da sosla tatlandırılmadan önce kabuğundan ayrıştırılması gereklidir.

Ussort Technology olarak, Kabuk Soyma Makineleri ile Dünya Kuruyemiş Sektör Temsilcilerine hizmet veriyoruz. Atıştırmalık ve Pasta Sektöründe üretim yapan firmalara temizlenmiş ürün tedarik eden Kuruyemiş İşleme Tesisleri sahiplerine Çekirdek Soyma Makinesi ve yer fıstığı paketleyerek son tüketici ile buluşturan tesis sahiplerine de Yer Fıstığı Soyucu Makine gönderiyoruz.

Ussort Technology olarak bünyemizdeki Kabuk Soyma Makinelerimiz ile iddialıyız.