Bakliyat Eleme ve Tohum İşleme Makineleri
Ussorttech: Bakliyat Paketleme, Eleme, Taneleme MakineleriBakliyat Eleme ve Tohum İşleme Makineleri

BAKLİYAT ELEME VE TOHUM İŞLEME MAKİNELERİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology olarak “hububat eleme teknolojileri” üretiyor; “bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesisleri” kuruyoruz. Tarladan hasat edilen bakliyat çeşitlerinin temizlenmesi ve elenmesi süreci için kullanıcının ihtiyaçlarına özel olarak, inovatif fikirlerle geliştirilmiş pek çok makine ve ekipmana bünyemizde yer veriyoruz.

Bakliyat eleme tesisleri  ve tohum işleme tesislerinde kullanılan makineler genel hatlarıyla şöyle sıralanıyor: Excell Serisi Eleme Makineleri, Klasik Eleme Makineleri, Hafif Tane Ayırma Makineleri, Ön Temizleme Makineleri, Taş Ayırma Makineleri, Triyörler, İlaçlama Makineleri, Fırçalama Makineleri, Kabuk Soyma Değirmenleri, Kabuk Soyma Makineleri.

Bakliyat Eleme Tesisleri ve Tohum İşleme Tesislerinde, “Eleme Makineleri” Bakliyat Ürünlerini Temizliyor ve Boyluyor

Ussort Technology olarak, “Excell Serisi Kapalı Eleme Makineleri” ve “Klasik Eleklere” sahibiz. 2017 yılından bugüne, müşteri ihtiyaçlarına kulak vererek pek çok model geliştirdik. Yüksek tonajlarda eleyen elek modelinden, hassas ürüne çalışan modele; hem temizleyen hem de boylayabilen modele kadar pek çok seçenek ürün yelpazemizde yerini alıyor.

Eleme Makinelerinin çalışma mantığının temelinde; hava basıncı ve titreşim özelliği vardır. Katlı eleklerden oluşan bu makinelerin ürüne göre işlevleri ve kapasiteleri değişiyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak, makinenin eleklerini değiştirerek pek çok farklı bakliyat ürünlerine çalışması sağlanıyor.

Tarladan kaldırılan natürel ürünün içerisinde bulunmaması gereken atıklar vardır: Taş, kum, izmarit, ot gibi atıklar, bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesislerinde, natürel üründen ayrıştırılır ve bu işleme sürecinde en büyük görevlerden birini de “Eleme Makineleri” üstlenir.

Bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesislerinde bulunan Klasik Eleme Makineleri, “Açık Elek” olarak da bilinir. Bu modeller zaman içerisinde geliştirilerek “Kapalı Elekler” üretilmiştir. Kapalı Eleme Makineleri, otomasyon teknolojisi ile daha güçlü, daha hızlı ve daha kusursuz sonuç veriyor. Böylece Bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesisleri yüksek performans ile çalışıyor.

Ussort Technology olarak, tüm beklentilere ve ihtiyaçlara cevap vermek için AR-GE Ekibi ile yeni makineler üretirken Klasik Modellere de ürün gamında daima yer veriyoruz.

Bakliyat Eleme Tesisleri ve Tohum İşleme Tesislerinde; Farklı Görevleri Üstlenen Makineler Var:

Ussort Technology olarak, 2022 yılı itibariyle, dünyanın 74 ülkesinde, bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesisi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu tesisler; müşteri beklentisi, ürün özellikleri ve kapasite beklentisi ekseninde farklı makine ve ekipmanlarla kuruldu.

Ancak belirtmeliyiz ki; Excell Serisi Kapalı Eleme Makinesi ve Klasik Elekler, bir eleme tesisinin temel makinesidir. Bu makineye çoğunlukla eşlik eden makineler ise; ön temizleme makinesi, hafif tane ayırma makinesi, taş ayırma makinesi, ilaçlama makinesi, paketleme makinesi ve ekipmanları olarak özetlenebilir.

Eleme ve temizlik işleminde başarılı sonuç alınan bakliyat eleme tesisleri ve tohum işleme tesislerimizde başarı noktası, her işlem için özel olarak geliştirilen makinelerin birbiri ile uyum içerisinde çalıştırılmasıdır.