İlaçlama Makineleri

TOHUM İLAÇLAMA MAKİNESİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology’de tohum işleme sürecindeki her adım için bir makine vardır. Ussort Technology olarak son teknoloji ürünü Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı) üretiyoruz. Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı) sayesinde kimyasal ilaçlarla kaplanan ürün; böceklenme, mantarlaşma gibi olumsuz ve sağlığa zararlı durumlardan korunuyor.
Tohum İşleme Tesislerinde sıklıkla kullanılan bu Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı), ürünü koruyarak ömrünü uzatıyor. Kullanıcının beklentisini karşılarken ihtiyaçlarına da tamamen cevap veriyoruz.

Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı), Tohum Tanelerini Koruyan Teknoloji

Tohum İşleme Tesislerinde temizlenerek; toz, atık, boş, yarı boş tanelerinden arındırılan ürün, Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı) sayesinde ilaçlanarak uzun vadede sağlıklı kalması sağlanır. Böceklenme, mantarlaşma sorunu yaşaması önlenir.

Böylece yüksek tonajlarda işlenen ürünün silolarda uzun yıllar güvenli bir şekilde saklanmasına da ortam hazırlanır.
Ussort Technology olarak, tohum çeşitlerinin işlenmesi ve saklanması için gerekli olan tüm makine ve ekipmanları üretiyoruz. Böylece kullanıcının beklentisini karşılarken ihtiyaçlarına da tamamen cevap veriyoruz.

Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı) çalışma Prensibi şöyledir: Tohum taneleri makinenin bekletme haznesine alınır. Buradan karıştırma helezonuna yol alırken, sıvı püskürtme diskinden geçişi sırasında üzerine ilaç püskürtülür. Helezona ulaşan ürün burada karıştırılarak ilacın ürünün üzerini tamamen kaplaması sağlanır.

Tohum İlaçlama Makinesinde, Ürünün Temas Ettiği Yerler “Paslanmaz Çelik”

Tohum İlaçlama Makinesi (Sıvı), ürünün sağlıklı bir şekilde işlenmesini sağlayacak malzemeler ile üretilirken, kullanıcısına da kullanım kolaylığı sağlayacak özelliklerde tasarlanmıştır: Öncelikle Tohum İlaçlama Makinesinde ürünün temas ettiği yerler paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
Tohumun ilaçlanma prosesinde zarar görmemesi için de karıştırma sistemindeki kollar silikon ile kaplanmıştır. Bu sayede helezon gövdesi temizlenebilir ve ürün sıkışmasının da önüne geçilir.

Tohum İşleme Makinesi (Sıvı) teknolojiye pek çok özelliğinde yer verilen bir makinedir. Kullanıcı kolaylığı düşünülerek otomatik ekran kontrolü ile sıvı oranı otomatik olarak istenilen miktarda ayarlanabilmektedir.

Ussort Technology olarak, Tohum İşleme Makinesi (Sıvı) diğer makinelerde olduğu gibi müşteri memnuniyeti düşünülerek hayata geçirilmiştir. Dünya Kuru Gıda Piyasasına servis edilen bu makinemiz de diğer makinelerimiz gibi son teknoloji ürünüdür.