Fırçalama Makineleri

FIRÇALAMA MAKİNELERİ üretiyoruz

Ussort technology olarak fırçalama makineleri üretiyoruz. Bünyemizde iki farklı makine çeşidi bulunuyor: Ay Çekirdeği Parlatma Makinesi ve Fırçalama Makinesi.
Fırçalama Makinesinin kullanım alanı oldukça geniştir. Bakliyat çeşitlerinden kabuklu kuruyemiş çeşitlerine ve hassas tohum çeşitlerine kadar kullanılır. Kullanım amacı ürüne göre farklılık göstermektedir: amaç ürünün dışını kaplayan tozu uzaklaştırmak ve parlaması sağlamak olabilecekken; kılçık, bıyık gibi istenmeyen parçalarından ürünü kurtarmak da olabilir. Ayrıca kinoa gibi baklagil çeşitlerinin dış tabakasındaki *saponin seviyesini minimum seviyelere indirmek için de fırçalama makinesi kullanılır.

“Fırçalama Makinesi” Çalışma Prensibi Şöyledir:

Fırçalama Makinesi kullanım alanı geniş bir makinedir: fasulye gibi ürünlerin dışındaki tozu alır ve parlatır. Ay çekirdeği gibi yemişlerin dışını fırçalayarak parlatır ve anason, kimyon gibi baharat tohumlarının kılçıklarını kırarak temizler. Kinoa gibi bakliyat çeşitlerini de fırçalayarak saponin oranını düşürür ve ürünün köpürme olasılığını minimuma indirir.
Fırçalama Makinesi, iç düzeneğinde bir silindir ve fırçalar bulunur. Makineye alınan ürün silindirdeki fırçalar tarafından nazikçe fırçalanır ve toz, kir, zar ve kılçıktan kurtarılır.

Ürünün Dışındaki Zarı Uzaklaştıran, Ay Çekirdeği Parlatma Makinesi

Ussort Technology olarak ay çekirdeği ürününe özel teknolojilere sahibiz. Bunlardan bir de: Ay Çekirdeği Parlatma Makinesi.
Ay Çekirdeği Parlatma Makinesi, ay çekirdeğine hassas davranarak dış yüzeyinde bulunan kabuk, zar ve tozu sürtünme teknolojisiyle uzaklaştırır ve ürün doğal ve sağlıklı bir parlaklığa kavuşur.
Ay Çekirdeği Parlatma Makinesinin çalışma prensibi ise şöyledir: Ay çekirdeği Parlatma Makinesine alınan ürün, döner elekten geçerken sürtünme yoluyla üzerindeki zarımsı katman soyularak parlaması sağlanıyor. Soyulan zar dışarı atılırken; parlatılmış ay çekirdeği, silindirden devam eder ve diğer makineye işlem için gönderilir.
Ussort Technology olarak, kullanıcı taleplerine daima kulak veriyoruz. Ürüne özel teknolojiler üretmek için AR- GE çalışmalarına zaman ayırıyoruz. Yeni makineler üzerine çalışırken mevcut makineleri de iyileştirmek konusunda mesai harcıyoruz.
Ay Çekirdeği Parlatma Makinesi, Kuruyemiş Sektör Temsilcilerinin ihtiyaçlarına kulak verilerek üretilen ve ürüne özel çalışılan bir makinedir.

*saponin, çeşitli bitkilerde bulunan kimyasal bir bileşiktir. Su ile temas ettiklerinde sabun gibi köpürme özelliğine sahiptir.