Triyörler

TRİYÖR MAKİNESİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology olarak Triyör Makinesi üretiyoruz. Triyör Makinesi, içindeki cepli silindirler sayesinde, taneli kuru gıda ürünlerinin iyi olanlarını, istemeyen kısa ürünlerden ayırıyor. Basitçe özetlersek; Taş Ayırma Makinesi ile Hafif Tane Ayırma Makinesinin arasına konumlanan teknoloji, kısa- uzun ürün ayırımı yapıyor.

Triyör Makinesi, Hububat, Bakliyat Tohum ve Yağlı Tohum Çeşitlerinin işlendiği eleme& temizleme tesislerinde yaygın olarak bulunan makinelerden biridir.

“Triyör Makinesi” öncesinde Taş Ayırma Makinesi Devrede

Tanecikli kuru gıda ürünleri olan; buğday, yulaf, mercimek, pancar tohumu, ay çekirdeği gibi ürünler, işleme tesislerinde elenir, boylanır, temizlenir ve paketlenir. Bu süreçte üretim parkurunda; pek çok makine ve ekipman görev alır ve çalıştırılır.
Ussort Technology, topraktan kaldırılan ve kirli olan taneli kuru gıda çeşitlerini, insan sağlığı için uygun temizliğe getiren makineler üretiyor. Triyör Makinesi de, bunlardan biri olarak makine parkurundaki yerini alıyor.
Taş Ayırma Makinesinde işlem görerek içerisindeki ağır atıklar olan metal ve taştan vb. kurtarılan ürün, Triyör Makinesine taşınarak burada kısa, yuvarlak ve kırık ürünlerden ayrıştırılır.

“Triyör Makinesi” Ürünü Hafif Tane Ayırma Makinesine Hazırlayan Teknoloji

Taş Ayırma Makinesinde işlem görerek taşlarından ayrılan ürün, Triyör Makinesinin içerisindeki silindire dökülür. Ürün silindirin içerisinde bulunan yuvalara oturur, oturmayan taneler silindirin içerisinde devam eder ve dışarıya atılır. Ürün, Triyör Makinesi içerisindeki helezona dökülerek yoluna devam eder ve makinenin içerisindeki diğer silindire taşınır. Burada da kırık taneler ayrılır.

Böylece Hafif Tane Ayırma Makinesine aktarılmadan önce ürün; uzun tohum ve kırık taneler büyük oranda ana üründen uzaklaştırılmış olur.

Hafif Tane Ayırma Makinesi, Triyör Makinesinden aldığı ürünün içerisindeki hafif yabancı maddeleri ve cılız, yarı boş taneleri uzaklaştırmak için uygun bir ortama sahip olur.

Ussort Technology olarak taneli kuru gıda çeşitlerinin temizliği hususunda uzmanız; en son teknolojiyi üretmek ve beklentileri en yüksek noktada karşılamak için çalışıyoruz. Ussort Technology AR-GE Ekibimiz ile de, en iyi sonuç için yenilikçi makineler ve ekipmanlar geliştirerek tasarlıyoruz. Triyör Makinesi de bu teknolojilerden biridir.