Taş Ayırma Makineleri

TAŞ AYIRMA MAKİNESİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology olarak Taş Ayırma Makinesi üretiyoruz. Taş Ayırma Makinesi, herhangi bir taneli kuru gıda çeşidini temizleyen tesiste, bulunması gereken önemli teknolojilerden biridir. Hasat sonrası ürüne karışan taş, cam, metal gibi ağır yabancı maddeler, Taş Ayırma Makinesi sayesinde üründen seçilerek ayrıştırılır.

Taş Ayırma Makinesi Teknoloji İle Donatılmıştır.

Birbirinden farklı teknolojik özelliklerde Taş Ayırma Makineleri bünyemizde bulunuyor. Ussort Technology Satış ve Pazarlama Ekibi tarafından; diğer makinelerle işbirliği içerisinde en iyi sonuç için çalışacak model, belirlenerek önerilir.

Taş Ayırma Makinesinin, mekanik, yarı otomatik, tam otomatik modelleri vardır. Ayrıca, geçtiğimiz yıllarda tasarlanarak üretilen Taş Ayırma Makinesi Alfa DS 200’de Ussort Technology makine skalasındaki yerini almıştır. Bu makinenin diğerlerinden farkı; benzersiz eksantrik sistemi ve aktüatör kontrollü tabla açısı ayarlama sistemidir. PLC, mekanik modelleri ve yarı otomatik modelleri tasarlanabilir ve large ve x-large gibi farklı kapasitelerde üretilebilir.

Taş Ayırma Makinesi, Ağır Yabancı Maddeleri Natürel Üründen Uzaklaştırıyor.

Taş Ayırma Makineleri, tarladan kalkan kirli ürünün ihtiva ettiği, taş, metal ya da cam gibi ağır olan atıkları seçer ve natürel üründen uzaklaştırır. Kum, toz, saman gibi hafif ürünleri ise üretim parkurundaki ön temizleme makineleri eler.

Taş Ayırma Makinesine eşlik eden yardımcı ekipmanlar ise; bekletme silosu, bekletme silosuna ürünü taşıyan elevatör ve ürünü taş makinesine taşıyan sarsaktır.

Eksantrik düzeneği yani iç içe geçen ve merkeze değil tam aksine dışarıya doğru dairesel hareketler yapan düzeneği ile hava basınç sistemi sayesinde, makine üründen ağır olan tüm maddeleri dışarıya atar.

Taş Ayırma Makineleri, üretim parkurundan elenecek ürünün kapasitesine göre; farklı büyüklüklerde üretilebilir. Burada kullanıcının bütçesi ve tesisinden almak istediği ürün tonajı önemli bir belirleyici kriterdir.

Taş Ayırma Makinelerindeki teknoloji de değişkendir: Ekran kontrollü sistem, tam otomatik sistem ya da yarı otomatik ve mekanik sistem seçenekleri bulunmaktadır.

Ussort Technology bünyesindeki 350’yi aşkın makine ve ekipman ile Dünya Kuru Gıda Sektör Temsilcilerini memnun bırakacak makine modelleri ve fayda odaklı projeler sunar.