Klasik Eleme Makineleri

KLASİK ELEME MAKİNELERİ ÜRETİYORUZ

Ussort Technology olarak “Klasik Eleme Makinesi” üretiyoruz. Bakliyat eleme makinelerinden biri, klasik eleme makinesidir ve pek çok farklı alternatif bünyemizde vardır. Bakliyat Eleme Tesislerinde, Tohum İşleme Tesislerinde ya da Kuruyemiş Temizleme Tesislerinde, klasik eleme makinesine yer veriliyor.

Klasik Eleme Makinelerimiz Her Ürünü Eleyecek Kapasitede.
Bakliyat, kuruyemiş, tohum, yağlı tohum başlıklarının altında yer alan tüm ürünlerin işlendiği Kuru Gıda İşleme Tesislerinde, klasik eleme makinelerine yer verilebiliyor. Buğday, yer fıstığı, nohut ya da maş fasulyesi gibi bir ürün, tarladan kirli olarak hasat edilir ve işleme tesislerine temizlenmek üzere gönderilir. Bu tesislerin üretim parkurunda, ürünün özelliklerine ve ne kadar temiz ürün elde etmek istenildiğine bağlı olarak bir Klasik Eleme Makinesi modeli belirleniyor.

Ussort Technology olarak ürettiğimiz ve yurtiçi ile yurtdışındaki Kuru Gıda Sektör Temsilcilerine ulaştırdığımız Klasik Eleme Makinesi Modellerimiz şunlardır: Orta boy Bakliyat Eleme Makinesi, Geliştirilmiş Orta boy Bakliyat Eleme Makinesi, Çift Ön ve Hassas Eleme Makinesi, Çiftli Ön Temizleme Makinesi, Tek Tekneli Hassas Temizleme ve Eleme Makinesi, İki Tekneli Hassas Temizleme ve Eleme Makinesi, Üç Tekneli Hassas Temizleme ve Eleme Makinesi, Dört Tekneli Ön ve Hassas Temizleme Makinesi, Tek Tekneli Boylama Makinesi, İki Tekneli Boylama Makinesi, Üç Tekneli Boylama Makinesi, Dört Tekneli Boylama Makinesi, Beş Tekneli Boylama Makinesi, Altı Tekneli Boylama Makinesi.

Klasik Eleme Makinesinin Çalışma Prensibi, Titreşim ve Hava Basıncı Çalışma

Tohum işleme ve iyileştirme teknolojilerinde uzman olan ve bakliyat, hububat, tohum ve yağlı tohum alanında yenilikçi teknolojiler geliştiren Ussort Technology AR-GE Ekibimiz, müşteri ihtiyaçları dâhilinde pek çok farklı klasik eleme makinesi tasarlıyor.

Klasik Eleme Makinelerinin ana hattıyla çalışma prensibi ise şöyle: Makinede katlı eleme mekanizması mevcut. Bir makinede, elek sayısı arttırılıp, eleğin boyutu büyütüldükçe elediği ürün tonajı da bu oranda artıyor.  Ayrıca, mekanizmanın işleyiş temelinde, hava basıncı ve titreşim özelliği bulunuyor.
Klasik Eleme Makinesinden maksimum sonuç almak için üretim parkurunda; “Ussort Technology Proje Ekibi” ile ürüne ve istenilen tonaja bağlı olarak kararlaştırılan diğer makine ve ekipmanlara da yer veriliyor.