Ön Temizleme Makineleri

ÖN TEMİZLEME MAKİNELERİ ÜRETİYORUZ

Ussort Teknoloji olarak “Ön Temizleme Makineleri” üretiyoruz. Tohum, Kuruyemiş ya da Bakliyat İşleme Tesislerinde üretim parkurunun ilk sırasında yerini alan ünite; ön temizleme makineleridir. Tarladan gelen natürel ürün; ilk önce vibro çöp sasörü ve radyal tarar ikilisinde işlem görerek içindeki kaba atıklardan kurtarılır.

Ön Temizleme Makineleri; Vibrö Çöp Sasörü, Radyal Tarar ve Tarar Makinesinden Oluşuyor.

Ussort Technology Satış ve Pazarlama Ekibi ve Proje Ekibi birlikte çalışarak, müşteriye özel, üretim parkurunu belirliyor. Bu süreçte, projelere dâhil edilen önemli makine gruplarından biri ön temizleme makineleridir.

Gövdesi küçük ancak etkisi büyük olarak tanımlayabileceğimiz ön temizleme makineleri, üründe kusursuz temizlik için ilk adımdır. Taneli kuru gıda ürünleri ön temizleme makinelerinden geçerken içerisindeki kaba çöp olarak tanımlanan atıklardan ve tozdan arındırılır.

Ön temizleme makinelerinden biri olan “Vibro çöp sasörü” bakliyat, kuruyemiş ve tohum çeşitlerinin içerisindeki çöpü, iki katlı elek düzeneği ve titreşim mekanizması ile natürel üründen eler.  Vibro çöp sasörünün ayrılmaz parçası olarak iş gören  “Radyal Tarar” ise, yine hava dolaşımı yardımıyla nispeten hafif olan atık ve tozları uzaklaştırmak için çalışır. Bu hava dolaşımını, makinede sağlayan düzenek ise içerisinde bulunan aspiratördür.

Böylece ön temizlik aşamasından geçen buğday, arpa, çekirdek, nohut vb. taneli kuru gıda ürünü, temizlik prosesinde bir sonraki makineye aktarılır.

Ön Temizleme Makineleri, Hububat ve Kuruyemiş İşleme Tesislerinde Bulunan En Yaygın Makinelerdendir.

Tohum, Kuruyemiş ve Bakliyat İşleme Tesisleri, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına bağlı olarak projelendirilirken, makineler ve ihtiyaca cevap verecek nitelikte geliştirilmiş modeller belirlenir. Üretim hatlarının önemli üyelerinden biri, bu mantık ile tasarlanan ve üretilen ön temizleme makineleridir.

Ussort Technology olarak hayata geçirdiğimiz küçük ölçekli ya da büyük ölçekli her tesiste, bir ön temizleme grubu bulunmaktadır. Üretim hatlarında bulunan makineler, defalarca kez ürünü eler, temizleri boylar ve Ussort Technology markalı tesisler kusursuz sonucu yakalamak için çalışır.

Ön Temizleme Makineleri, AR- GE Ekibimiz tarafından, neredeyse kusursuz temizliğin ilk adımı olarak tasarlanmıştır.